1399/05/09 10:48
پنجاه و سومين جلسه قرارگاه پدافند زيستي با موضوع مقابله و كنترل ويروس كرونا
پنجاه و سومین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا به ریاست سید علی آقازاده استاندار محترم استان و با حضور معاونین استاندار،فرمانداران شهرستان های تابعه، فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل، مدیران کل، و مسئولین مربوطه روز پنجشنبه مورخ 2/5/99 در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار شد.

پنجاه و سومین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا به ریاست سید علی آقازاده استاندار محترم استان و با حضور معاونین استاندار،فرمانداران شهرستان های تابعه، فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل، مدیران کل، و مسئولین مربوطه روز پنجشنبه  مورخ 2/5/99 در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه اقازاده استاندار مرکزی گفت: بی‌مسئولیتی شماری از مردم در قبال فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده درست از ماسک موجب شد تا استان مرکزی مجدد  در شرایط قرمز کرونا قرار بگیرد و نیاز است که برای مهار وضعیت بحرانی کنونی هرکسی بازرس سلامت باشد و نکات و پروتکل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کند و به دیگران که در این حوزه اهمال دارند تذکر دهد تا  آمار شیوع این بیماری کاهش یابد. وی اظهار داشت: نظارت بر جایگاه‌های سوخت، مطب‌ها، تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها نیازمند حساسیت بیشتر است. استاندار مرکزی تاکید کرد: رعایت مسایل بهداشتی در اصناف، پاساژها و بازار باید بییش از پیش مورد توجه قرار گیرد و رصد مستمر مراکز نانوایی نیز ضروری است و مشکلات این قشر باید حداکثر تا سه هفته آینده بررسی و اعلام شود. آقازاده اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های واصله، واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی استان پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت می‌کنند و انتظار است این مهم همچنان تا پایان موج دوم کرونا در استان با جدیت بیشتر دنبال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شرایط قرمز کرونا به معنای حاد شدن مشکل است،  در فروردین و اردیبهشت ماه امسال که موج اول کرونا بود،بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک پر نشده اما، امروز شرایطی رقم خورده که این بیمارستان در کمترین زمان ممکن پر از بیماران کرونایی است و شمار مراجعات نیز رو به  افزایش است.

«بهروز اکرمی» افزود: در شرایط فعلی ۲ بیمارستان بزرگ اراک از بیماران کرونایی پر است و وضعیت نسبت به اسفندماه پارسال، فروردین و اردیبهشت ماه امسال بدتر شده و کمترین اهمالی از هیچ کس در رعایت مسایل بهداشتی

پذیرفتنی نیست.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved