Portal_background_image

جلسه پيشگيري و مقابله با تهديدات بيوتروريستي

جلسه پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی با حضور فراهانی سرپرست اداره پدافند غیر عامل و سایر اعضای کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی در روز چهارشنبه مورخ 4/7/1397در سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری، برگزار شد.

جلسه پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی با حضور فراهانی سرپرست اداره پدافند غیر عامل و سایر اعضای کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی  در روز چهارشنبه مورخ 4/7/1397در سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری، برگزار شد..

در ابتدای این جلسه آقای فراهانی با درود به روح پر فتوح شهدا و امام(ره) و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری به بیان تاریخچه بیوتروریسم پرداخته بر اهمیت این موضوع تاکید داشتتند. مدیر کل پدافند غیرعامل عنوان داشت که با توجه به نوع تهدیدات در حوزه زیستی، این موضوع به اداره کل پدافند غیر عامل واگذار شده است و با توجه به اهمیت و حساسیت این موضوع جهت پیشگیری و رفع تهدیدات، بایستی تصمیمات لازم اتخاذ شود. وی افزود:  با در نظر گرفتن وسعت تهدیدات بیوتروریسم در مقابل یک جامعه هدف و حجیم بودن عملیات های روانی، این تهدیدات از اهمیت بالایی برخوردار هستند و تمامی اعضا با همکاری خود، بایستی استان را از خطرات بیوتروریستی در امان نگه دارند. فراهانی در ادامه ی صحبت های خود بیان داشت: در بحث بیوتروریسم مهمترین عامل در سطح جامعه مبحث اطلاع رسانی است که باید توجه ویژه ای به آگاه سازی عمومی صورت پذیرد تا آن جامعه از خطرات بیوتروریسم حفظ شده و با لزوم رعایت اصول پدافند غیرعامل در زندگی روزمره آشنا شوند. وی افزود انتظار داریم همه ی اعضا در بحث مقابله با بیوتروریسم راهکارها و پیشنهادات خود را ارائه دهند چراکه این موضوع یک بحث نوین در کشور می باشد همچنین باید از لوح های فشرده، بنر،بروشورهای آموزشی برای اطلاع رسانی عمومی استفاده شود که تمامی اعضا موظف به کمک در این زمینه می باشند.در بخش آموزش مدیران و مسئولین بایستی برنامه ریزی لازم صورت پذیرد تا بتوانیم از توان دستگاه ها بهره مند شویم.

فراهانی در پایان صحبت های خود تاکید داشت که در خصوص تهیه ی  طرح جامع پدافند غیرعامل همه ی دستگاه ها مشارکت فعال داشته تا این طرح جامع کارآیی لازم را داشته باشد. 

در ادامه ی این جلسه اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات خود پیرامون موضوع پرداختند.   


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها