Portal_background_image

شصت و پنجمين جلسه قرارگاه پدافند زيستي با موضوع مقابله و كنترل ويروس كرونا

شصت و پنجمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا به ریاست سید علی |آقازاده استاندار محترم استان و با حضور معاونین استاندار ، فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل، مدیران کل، و مسئولین مربوطه روز شنبه مورخ 19/7/99 در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار شد.

شصت و پنجمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا به ریاست سید علی |آقازاده استاندار محترم استان و  با حضور معاونین استاندار ، فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل، مدیران کل، و مسئولین مربوطه روز شنبه مورخ 19/7/99 در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه استاندار مرکزی گفت: همه مراکز درمانی خصوصی و تامین اجتماعی استان مکلفند بیماران کرونایی را پذیرش کرده و به آنها ارائه خدمات کنند.  آقازاده با تاکید بر اینکه مرکز بهداشت درخصوص ضدعفونی و گندزدایی شهرها نظارت کرده و گزارشات را ارائه کند، گفت: در آمارهای مربوط به ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا در استان مرکزی طی هفته گذشته، یک سوم از ۹ مورد فوتی شهرستان ساوه زنان خانه دار بوده اند و این آمار گویای پیام مشخصی است و باید علت اصلی آن بررسی شود. وی تصریح کرد: با توجه به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی و کاهش ظرفیت بیمارستان های دولتی، تمامی مراکز درمانی خصوصی و تامین اجتماعی استان مرکزی مکلف به پذیرش و ارائه خدمت به بیماران کرونایی هستند، همچنین با توجه به اجباری شدن استفاده از ماسک از امروز در استان مرکزی، فرمانداران وضعیت را رصد کرده و گزارش دهند. فعلا برخوردی با کسی در رابطه با عدم استفاده از ماسک صورت نمی گیرد، اما پس از اعلام تذکر، افرادی که ماسک نمی زنند و در واقع عامل انتشار ویروس و بیماری هستند و حتی می توانند به صورت غیرمستقیم در مرگ افراد دخیل باشند، باید پاسخگو باشند و با آنها برخورد می شود.

استاندار مرکزی با اشاره به لزوم ارائه گزارش از تهمیدات اندیشیده شده توسط شهرداری ها برای جلوگیری از تجمع در پارک ها، گفت: در خصوص وضعیت آرامستان اراک اگر به جایی برسیم که پروتکل ها رعایت نشود، این مجموعه تعطیل یا ساعت فعالیت آن کاهش می یابد یا فقط برای تشییع جنازه به شکل محدود امکان تردد افراد وجود خواهد داشت، چراکه شرایط موجود شوخی بردار نیست.

وی افزود: محدودیت ها و تعطیلی هایی که هفته گذشته برای مدارس و اماکن ورزشی خصوصی لحاظ شد این هفته ادامه خواهد داشت، البته آموزش و پرورش گزارشی در خصوص فعالیت مدارس به شکل غیرحضوری باید ارائه کند


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها