Portal_background_image

جلسه پدافند غيرعامل بانك مهر اقتصاد به مناسبت هفته نكوداشت پدافند غيرعامل

جلسه پدافند غیرعامل بانک مهر اقتصاد درسالن جلسات شعبه مرکزی بانک مهر اقتصاد با حضور سردار قاسمی، فراهانی مدیر کل پدافند غیر عامل و مدیران ومعاونین بانک مهر اقتصاد به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیرعامل روز دوشنبه مورخ 98/8/13 برگزار شد.

جلسه پدافند غیرعامل بانک مهر اقتصاد درسالن جلسات شعبه مرکزی بانک مهر اقتصاد با حضور سردار قاسمی، فراهانی مدیر کل پدافند غیر عامل و مدیران ومعاونین بانک مهر اقتصاد  به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیرعامل  روز دوشنبه مورخ 98/8/13 برگزار شد.

حجت پور رئیس شعبه مرکزی بانک مهراقتصاد در ابتدای جلسه مطالبی را در خصوص توجه به اهمیت فناوری اطلاعات در عصر حاضر و تقویت نقاط آسیب پذیر و خطرناک در حوزه ی سایبری توضیح داد.

فراهانی در این جلسه پیرامون تهدیدات سایبری نکاتی را شرح داد. همچنین مطالبی در مورد جلوگیری از حملات سایبری به زیرساخت ها و شبکه های سازمان ها ارائه نمود. فراهانی افزود برای ایجاد صیانت پایدار، دفاع سایبری و کاهش سطح آسیب پذیری و نهایتاً افزایش تاب آوری سایبری نیازمند رصد، مراقبت و پایش تهدیدات به صورت دائمی هستیم و باید با اتخاذ راهبرد دفاع هدفمند سایبری با تهدیدات دشمن مقابله نماییم.

در ادامه جلسه سردار قاسمی به ایراد سخن پرداخت: امروزه میدان تهدید عوض شده،  نباید غافل باشیم و دشمن را کوچک بدانیم مهم ترین آنها عبارتند از تهدیدات سخت و نظامی که زبان صلح و صحبت ندارند. در این زمینه دست آورد های خوبی داشتیم از جمله سرنگون کردن پهباد آمریکایی. تهدیدات مردم محور که  دشمن در این عرصه فعالیت های زیادی انجام داده، هدف اصلی آنها تغییر دیدگاه و افکار مردم میباشد .تهدیدات کالبدی که زیر ساخت های حیاتی، حساس و مهم کشور را هدف قرار داده اند. و در آخرتهدیدات فناورانه که مهم ترین خطر پیش روی کشور است و حوزه سایبری از اهمییت بالای برخردار است پس  ما باید قدرت مقابله با این تهدیدات را داشته باشیم و خود را در عرصه های مختلف آماده کنیم.

وی افزود: امروزه همه چیز به سوی هوشمند شدن پیش می رود انجام رزمایش های متفاوت موجب افرایش آمادگی ادارات و دستگاه ها و قدرت مقابله با حملات سایبری میشود. ما بایستی به درک وجود دشمن و تهدید برسیم و با استفاده از تحلیل و احصاء دارایی ها راه کارهای مناسبی جهت مصونیت بخشی به زیر ساخت ها را بکار بگیریم.

سردار قاسمی در ادامه افزود: ما در عرصه کلان به فکر بوده و بایستی در دفاع سایبری آنقدر پیشرفت کنیم که هیچگونه احساس نگرانی در این حوزه نداشته باشیم و این امر با بومی سازی کردن جامع اطلاعات سایبری  و تکیه بر دانش جوانان داخل کشور به دست می آید. در این خصوص  برنامه ریزی هایی صورت گرفته که با استفاده از تلاش و پشتکار  به آنها دست میابیم . در پایان جلسه سردار قاسمی به سوالات  حاضرین در جلسه باسخ داد.  


دسته بندی

کارشناس کالبدی و خبرنگار


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها