Portal_background_image

برگزاري گردهمايي رابطين و كارشناسان پدافند غيرعامل دستگاه هاي اجرايي استان

برگزاری گردهمایی رابطین و کارشناسان پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی استان روز چهارشنبه مورخ 98/8/1 در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری مرکزی به ریاست فراهانی مدیر کل پدافند غیر عامل استان و با حضور رابطین اداره پدافند غیرعامل در دستگاه ها درخصوص ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها جهت ارائه برنامه ها و برگزاری هفته نکوداشت پدافند غیرعامل برگزار شد.

برگزاری گردهمایی رابطین و کارشناسان پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی استان روز چهارشنبه مورخ 98/8/1 در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری مرکزی به ریاست فراهانی مدیر کل پدافند غیر عامل استان و با حضور رابطین اداره پدافند غیرعامل در دستگاه ها  درخصوص ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها جهت ارائه برنامه ها و برگزاری هفته نکوداشت پدافند غیرعامل برگزار شد.

مسعود فراهانی در گردهمایی رابطین و کارشناسان پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی، پدافند غیرعامل را یک راهبرد اساسی و دفاع غیر نظامی در برابر تهدیدات دشمنان برشمرد و افزود: مقام معظم رهبری در رابطه با موضوع پدافند غیرعامل تاکید جدی دارند و خواسته ایشان نهادینه شدن این مهم در همه عرصه‌های کشور است. وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از زمان طلوع انقلاب با دشمنی بدخواهان مواجه بوده است، بر این اساس پدافند غیرعامل به منزله یکی از بهترین شیوه های مقابله با هجمه دشمنان، باید به عنوان یک رویکرد اساسی در دستور کار مسئولین مربوطه قرار بگیرد. فراهانی با اشاره به فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی استان موظفند برنامه‌های پیش بینی شده خود را به صورت مکتوب و در قالب گزارشی جامع به استانداری مرکزی ارسال کنند تا این برنامه‌ها با رعایت زمان و تاریخ برگزاری، در تقویم زمان‌بندی ستاد استان لحاظ شوند. مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری مرکزی بر لزوم استفاده از ظرفیت رسانه در اطلاع رسانی دقیق برنامه‌ها به عموم مردم تاکید کرد و گفت: استفاده از رسانه‌های مجازی و غیرمجازی باید به خوبی مورد توجه مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان قرار بگیرند و از پتانسیل بالای این حوزه در راستای فرهنگ‌سازی و ترویج آموزش‌های عمومی استفاده شود. فراهانی ساماندهی فضای سایبری را یکی از الزامات جدی مد نظر سازمان پدافند غیرعامل کشور در سال جاری عنوان کرد و افزود: شهرداری‌ها از آنجاکه با استفاده از ظرفیت و تبلیغات محیطی خود می‌توانند اکثریت مردم را نسبت به برگزاری و شرکت در برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل آگاه کنند، به صورت جداگانه و در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی دیده شده‌اند و باید تمهیدات ویژه برای برگزاری برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در نظر بگیرند. وی اضافه کرد: باید بین پدافند غیرعامل و مدیریت بحران تفاوت قائل شد؛ چرا که مدیریت بحران صرفا به تهدیدات طبیعی و ثابت می پردازد، اما پدافند غیرعامل منشاء انسانی و متغییر دارد و با پیشرفت فناوری و تکنولوژی دستخوش تغییر می شود. مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری مرکزی اظهار کرد: خوشبختانه با اقدامات خوبی که اخیرا در استان انجام شده است تعداد اماکن مجهز به برق اضطراری در سطح استان افزایش پیدا کرده و امیدواریم با تداوم این روند، همه دستگاه‌های اجرایی استان به زودی به ژنراتور و برق اضطراری مجهز شوند. این اقدام علاوه بر اینکه می‌تواند خدمت‌رسانی به مردم را در زمان وقوع بحران هم ادامه دهد، به افزایش تاب‌آوری و کاهش عوارض ناشی از بحران منجر می‌شود. در ادامه جلسه رابطین پدافند غیرعامل به بیان برنامه های دستگاه مربوطه به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیر عامل پرداختند.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها