Portal_background_image

برگزاري شوراي پدافند غيرعامل با محوريت طرح جامع پدافند غيرعامل استان

شورای پدافند غیرعامل استان با محوریت بررسی تخصصی طرح جامع پدافند غیرعامل استان در راستای مصونیت سازی استان و حفاظت از زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم با حضور فراهانی سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل، مدیران استانی و روسای کارگروه های پدافند غیرعامل استان، معاون فنی و کارشناسان سازمان پدافند غیرعامل در طرح جامع، کارشناسان شرکت ها ی مشاور در پروژه و سایر نمایندگان اعضای شورای پدافند غیرعامل در روز سه شنبه مورخ 97/8/1در سالن شهدای شبان استانداری برگزار شد.

شورای پدافند غیرعامل استان با محوریت بررسی تخصصی طرح جامع پدافند غیرعامل استان در راستای مصونیت سازی استان و حفاظت از زیرساخت های  حیاتی، حساس و مهم با حضور فراهانی سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل، مدیران استانی و روسای کارگروه های پدافند غیرعامل استان، معاون فنی و کارشناسان سازمان پدافند غیرعامل در طرح جامع، کارشناسان شرکت ها ی مشاور در پروژه و سایر نمایندگان اعضای شورای پدافند غیرعامل در روز سه شنبه مورخ 97/8/1در سالن شهدای شبان استانداری برگزار شد.

فراهانی سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل در ابتدای این جلسه با اشاره به تاکیدات مستمر مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیرعامل، رعایت اصول پیشگیرانه، رصد تهدیدات و اتخاذ تصمیمات مناسب را در مصون سازی کشور ضروری دانست و عنوان داشت: پدافند غیرعامل ما را مجاب می کند که برای ارتقاء امنیت کشور تلاش کنیم تا در صورت بحران، خسارات کمتری را شامل بشویم و اجرای طرح جامع همانند نقشه ی راه می تواند به مدیران استانی کمک های خوبی ارائه دهد. وی افزود: در بحث طرح جامع در استان قدم های خوبی برداشته شده است که این طرح در راستای مصونیت سازی استان و حفاظت از زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم نقش بسزایی دارد، همچین به صورت همزمان طرح جامع شهری نیز در حال پیگیری می باشد و ضروری است که کارگروه های استانی با جدیت در اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

در ادامه ی این جلسه پور برات معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: دولت برای توسعه و آبادانی کشور طرح های بالادستی مختلفی دارد که در کنار تلاش برای داشتن کشوری آباد باید به کشوری با امنیت بالا نیز اندیشیده شود؛ در همین راستا سازمان پدافند غیرعامل در سال جاری اقدام شایسته ای برای بالا بردن سطح پایداری کشور در برابر تهدیدات انجام داده است که در نهایت به پیاده سازی طرح جامع پدافند غیرعامل رسیده ایم.

پوربرات افزود: در طرح جامع پدافند غیرعامل ما به دنبال زیرساخت های استان هستیم که استان و کشور بدان نیاز دارد و شناسایی زیرساخت ها و شریانهای کشوری از اهمیت بالایی برخوردار است. وی افزود: شناسایی زیرساخت ها، تهدیدات متصور، آسیب شناسی و تجزیه و تحلیل اتفاقات احتمالی، چهار رکن اساسی در تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل خواهد بود و با این طرح مدیران استانی می توانند بدانند تهدیدات استانی شامل چه مواردی است تا نقشه ی راهی برای ایجاد امنیت زیرساختهای کشور داشته باشند.

در ادامه ی این جلسه اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات و سوالات خود پرداختند و نمایندگان شرکت های مشاور در خصوص اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل استان و پیشرفت کار توضیحاتی را ارائه نمودند.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها