Portal_background_image

برگزاري دوره ي آموزشي مقابله با تهديدات زيستي

دوره ی تخصصی مقابله با تهدیدات زیستی در روز یکشنبه مورخ 97/4/10 با حضور مدیران و کارشناسان مرتبط در حوزه های پدافند غیرعامل، جهاد کشاورزی، اداره کل دامپزشکی و اداره کل محیط زیست با حضور دکتر سلیمی راد به عنوان مدرس این دوره در سالن جلسات اداره کل جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

دوره ی تخصصی آشنایی با پدافند زیستی در روز یکشنبه مورخ 97/4/10 با حضور مدیران و کارشناسان مرتبط در حوزه های پدافند غیرعامل، جهاد کشاورزی، اداره کل دامپزشکی و اداره کل محیط زیست با حضور دکتر سلیمی راد به عنوان مدرس این دوره در سالن جلسات اداره کل جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نماینده اداره کل پدافند غیرعامل، آنجفی مدیرکل جهاد کشاورزی و شانقی مدیرکل دامپزشکی استان با تاکید بر لزوم توجه به پدافند زیستی برگزاری این دوره را ضروری دانستند. در ادامه سلیمی راد در تشریح پدافند زیستی عنوان کرد: هرگونه آلودگی از نوع ویروسی یا میکروبی که به وسیله آذوقه یا هر نوع نیازمندی‌های طبیعی توسط دشمنان به کشور وارد شود، تهدید زیستی به شمار می‌رود و مجموعه اقداماتی که در جهت کاهش آسیب‌پذیری جامعه و حفظ سرمایه انسانی انجام می‌شود، پدافند غیرعامل است. همچنین وی افزود: هر نشانه یا رویداد یا اتفاق زیستی است که به صورت طبیعی و غیر طبیعی منجر به تضعیف و نابودی سرمایه های انسانی یا اقتصادی کشور از طریق تخریب و نابودی محصولات کشاورزی (گیاهان، دام و حیوانات) محیط زیست و منابع طبیعی بگردد و ثبات و امنیت جامعه را به خطر می اندازد یک تهدید زیستی است.

سلیمی راد پس از طرح مباحث تخصصی موارد زیر را از وظایف پدافند زیستی دانست: سياست‌گذاري، برنامه‌ریزی، راهبری، نظارت، فرماندهي و مديريت يكپارچه دستگاه‌ هاي اجرايي كشور و نيروهاي مسلح در برابر تهديدات زيست؛ استفاده از توانمندي‌ هاي موجود و ارتقاء ظرفيت و توانمندي ‌هاي تخصصي‌ در محورهاي پايش، آشکارسازی، هشدار، تشخيص، کنترل، حفاظت، پيشگيري، درمان، بازيابي منابع، محدودسازي و رفع آلودگي ‌هاي زيستي و نيز صيانت از منافع ملي، ارتقاء آگاهي و آرامش بخشی روانی به جامعه در مواجهه با تهديدات زيستي؛ افزایش توانمندی اجرای عملیات و مدیریت صحنه بحران های زیستی در حوزه های مرتبط.

پس طرح کلیه مباحث سرفصل ها، این کارگاه آموزشی با پرسش و پاسخ پایان یافت.

گالری تصاویر


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها