Portal_background_image

برگزاري جلسه ستاد اربعين حسيني(ع) استان با حضور استاندار و اعضاي ستاد اربعين

جلسه ی ستاد اربعین حسینی(ع) که با حضور آقازاده استاندار و رئیس ستاد اربعین حسینی(ع) استان، معاونین استاندار، فرمانداران، مدیران کل و سایر اعضای ستاد اربعین حسینی(ع) در روز چهارشنبه مورخ 4/7/97 با هدف ایجاد هماهنگی و یکپارچگی بین دستگاههای دولتی جهت ارائه ی خدمات مناسب به زائرین در ایام اربعین حسینی و برنامه ریزی لازم جهت برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم پیاده روی اربعین برگزار شد.

جلسه ی ستاد اربعین حسینی(ع) که با حضور آقازاده استاندار و رئیس ستاد اربعین حسینی(ع) استان، معاونین استاندار، فرمانداران، مدیران کل و سایر اعضای ستاد اربعین حسینی(ع)  در روز چهارشنبه مورخ 4/7/97 با هدف ایجاد هماهنگی و یکپارچگی بین دستگاههای دولتی جهت ارائه ی خدمات مناسب به زائرین در ایام اربعین حسینی و برنامه ریزی لازم جهت برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم پیاده روی اربعین برگزار شد.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی، در نشست ستاد اربعین استان اظهار داشت: بزرگ‌ترین اجتماع مردمی در اربعین حسینی تشکیل می‌شود که جمعیت قابل توجهی است و این مهم بیان کننده تاثیرگذاری نهضت عاشورا بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال است و در این اجتماع بزرگ تاکنون هیچ مشکلی برای هیچ فردی پیش نیامده، این در حالی است که این اجتماع در کشوری تشکیل می‌شود که از نظر امنیتی در چند سال گذشته با حوادث جدی مواجه بوده است.

استاندار مرکزی افزود: جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر هر گونه اقدامی را به منظور ایجاد امنیت برای زائرین اربعین حسینی انجام داده که امیدواریم این اجتماع امسال نسبت به سال‌های قبل باشکوه‌تر برگزار شود، زیرا تروریست‌های منطقه به دنبال ایجاد خلل در برگزاری این مراسم و خدشه دار کردن امنیت هستند.

آقازاده عنوان کرد: استان مرکزی در سال های اخیر وظیفه اجرایی ستاد اربعین را به بهترین شکل ممکن انجام داده و توانسته رتبه بسیار خوبی را نیز کسب کند، امسال نیز به منظور تسهیل در گرفتن ویزای زائرین، دفتر کنسول‌گری عراق در استان ایجاد شده تا افراد برای گرفتن روادید با مشکلی مواجه نشوند. وی اظهار داشت: با توجه به حجم زیاد زائران شرکت کننده در این مراسم معنوی، هنگام برگشت مشکلاتی وجود دارد که با یک برنامه‌ریزی هماهنگ بین تمامی دستگاه‌ها این مشکلات را باید به حداقل برسانیم. وی افزود در شرایط کنونی و با توجه به مشکلات اقتصادی موجود باید از اسراف و هزینه‌های غیرضروری در برگزاری این مراسم چشم‌پوشی شود، علاوه بر این حفظ آبرو و شان زائران نیز مورد توجه قرار گیرد.

امیدی مشاور استاندار در امور ایثارگران و دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان ضمن ارائه ی گزارش از اقدامات انجام شده در سال گذشته و تقدیر از خدمات عسگری دبیر پیشین ستاد اربعین استان بر لزوم برنامه ریزی در ارائه ی خدمات در ایام اربعین حسینی(ع) تاکید کرد و عنوان داشت: امسال نیز مانند سال گذشته دستگاهها بایستی همکاری لازم را با ستاد اربعین داشته باشند و از آن جا که ارائه ی خدمات در داخل استان، مرز مهران و خارج از مرز خواهد بود بایستی با انسجام و به صورت استانی عمل نماییم.

وی اضافه کرد: باید مستندی از اقدامات استان مرکزی در زمینه فعالیت در اربعین حسینی تهیه و این مستند به عنوان عملکرد استان حفظ و نگهداری شود.

در ادامه ی جلسه برخی از روسای کمیته های ستاد اربعین استان به ارائه ی برنامه های کمیته ها پرداختند و جهت برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اربعین حسینی و اجرای برنامه ها اعلام همکاری نمودند.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها