Portal_background_image

برگزاري جلسه آموزش مباحث سايبري

جلسه آموزشی مباحث سایبری در روز چهارشنبه مورخ 98/5/9 با حضور فراهانی مدیر کل پدافند غیر عامل، مسئولین و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد استان مرکزی در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد. در این جلسه در مورد پدافند سایبری توضیحاتی مطرح و بر لزوم ضرورت اصول پدافند غیر عامل تأکید شد.

جلسه آموزشی مباحث سایبری در روز چهارشنبه مورخ 98/5/9 با حضور فراهانی مدیر کل پدافند غیر عامل،  مسئولین و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد استان مرکزی در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد. در این جلسه در مورد پدافند سایبری توضیحاتی مطرح و بر لزوم ضرورت رعایت اصول پدافند غیر عامل تأکید شد.

فراهانی با بیان اهداف کارگروه فرهنگی و اجتماعی و حساسیت بالای آن بر پیگیری وظایف و مسئولیت های آن تأکید نمود و در ادامه در مورد تهدیدات نشأت گرفته از فکر و اندیشه انسان و ارتباط آن با فرهنگ نکاتی را مطرح نمود و افزود اکثر تهدیدات در فکر و اندیشه دخالت دارد که در راستای نهادینه شدن فرهنگ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با برنامه ریزی و راهکارهای مناسب می تواند در جنگ نرم عملکردی تأثیر گذار داشته باشد.

مدیر کل پدافند غیر عامل عنوان داشت: با گذشت زمان مفهوم مرز نیز همانند سابق تعریف نمی شود در تهدیدات امروزه تنها افراد نظامی نقش ایفا نمی کنند بلکه تمامی افراد جامعه را در بر میگیرد تهدیدات نوین، جنگ های هیربدی امروزه بسیار متداول شده است که در چنین تهدیداتی نمی توان از سخت افزار استفاده کرد باید از موارد نرم افزاری استفاده کرد یکی از مهمترین تهدیدات تهدید سایبری است که امروزه تمام کشور ها در حال ارتقاء و تشکیل نیروهای سایبری می باشند تهدیدات سایبری عمدتاً ناشناخته می باشد و عامل تهدیدات اغلب نیز قابل شناسایی نیستند

در پایان فراهانی با بیان اهمیت و لزوم بر رعایت اصول پدافند غیر عامل، مقاوم سازی شبکه های الکترونیکی که برای بسیاری از کشورها اصل مهمی است مطالبی را ارائه کرد همچنین در مورد نکات امنیتی، حفاظتی و استفاده از افراد متخصص در بخش ارتباطات، ارتقاء و زیر ساخت های سایبری، تست نفوذ دستگاه ها توضیحاتی را بیان کرد.


دسته بندی

کارشناس کالبدی و خبرنگار


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها