Portal_background_image

برگزاري اولين جلسه شوراي پدافند غيرعامل استان مركزي

اولین جلسه شورای پدافند غیرعامل در روز دوشنبه مورخ 98/2/9در محل سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار شد. در این جلسه که اکرمی ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، فراهانی، مدیر کل پدافند غیر عامل، فرماندار اراک، روسای کارگروه های یازده گانه شورای پدافند غیر عامل استان و تعدادی از فرمانداران شهرستانهای تابعه نیز شرکت داشتند، فراهانی به تشریح اقداماتی پیرامون اقدامات حوزه پدافند غیر عامل قبل از وقوع سیل و برنامه های آتی سال 98 مباحثی را مطرح نمود.

اولین جلسه شورای پدافند غیرعامل در روز دوشنبه مورخ 98/2/9در محل سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار شد. در این جلسه که اکرمی ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، فراهانی،  مدیر کل پدافند غیر عامل، فرماندار اراک، روسای کارگروه های یازده گانه شورای پدافند غیر عامل استان و تعدادی از فرمانداران شهرستانهای تابعه نیز شرکت داشتند، فراهانی به تشریح اقداماتی پیرامون اقدامات حوزه پدافند غیر عامل قبل از وقوع سیل و برنامه های آتی سال 98 مباحثی را مطرح نمود.

مدیرکل پدافند غیرعامل از انجام مطالعات پژوهشی و تحقیقی پیرامون اهداف پدافند غیرعامل با همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی در سالجاری خبر داد. در ادامه فراهانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در پیام نوروزی ایشان و تاکید بر بازدارندگی کشور عنوان داشت: اداره کل پدافند غیرعامل دستورالعملی را جهت دستیابی به این مهم به فرمانداری های تابعه ابلاغ کرده است.

در ادامه جلسه اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آموزش های لازم به مردم و مسولین در رابطه با موضوعات پدافند غیر عامل برای کارگروه های ذیربط را در دستور کار قرار داده و بر لزوم رصد و پیش بینی تهدیدات در حوزه سیل تاکید کرد. وی افزود: با برگزاری رزمایش های مؤثر بهمراه سناریو های از پیش طراحی شده میتوان نقاط قوت و ضعف هر دستگاه را شناسایی و برای رفع یا تقویت آن برنامه ریزی کرد. در پایان جلسه برای مصون سازی زیرساخت های حیاتی و مراکز ثقل استان در هنگام وقوع بحران و برگزاری همایش در حوزه های سایبری و زیستی نیز تصمیماتی گرفته شد.


دسته بندی

کارشناس کالبدی و خبرنگار


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها